Zbiórka żywności

Administrator 28 listopada 2022, 19:08

W dniach 25 listopada i 26 listopada odbyła się 26 Edycja Ogólnopolskiej Świątecznej Akcji zorganizowanej przez Bank Żywności pod hasłem przewodnim „Święta godne, a nie głodne”.  W tym roku 16 uczniów ze Szkolnego Koła Wolontariatu pod czujnym okiem Pani Eweliny Iwan – Pareckiej oraz Pana Bartosza Małka włączyli się także do Ogólnopolskiej Akcji zorganizowanej przez Bank Żywności. Na terenie całej Piły wzięły udział w wydarzeniu charytatywnym instytucje, przedsiębiorcy a także szkoły. Łącznie w dniach zbiórki funkcjonowało 18 punktów w największych sieciach handlowych: Biedronka, Lidl, Netto, Lewiatan, Groszek.

Wolontariusze z naszej szkoły w sumie zebrali  5 pełnych charakterystycznych żółtych koszy dostarczonych od organizatorów z żywnością o dłuższej dacie przydatności do spożycia w tym: makaron, cukier, olej, czekolada, konserwy itp. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy być częścią wielkiej sprawy dla najbardziej potrzebujących. Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom.