Lektura w pudełku – konkurs biblioteczny

Administrator 8 maja 2024, 11:56

W kwietniu szkolna biblioteka (p. Emilia Kryza i p. Marika Naskręt) zorganizowała konkurs z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich „Lektura w pudełku”. Zadaniem uczestników było przedstawienie ulubionej książki w niekonwencjonalny sposób. Należało udekorować pudełko i umieścić w nim rekwizyty związane z treścią lektury. Największą popularnością wśród najmłodszych uczniów cieszył się „Detektyw Pozytywka” Grzegorza Kasdepkego, a wśród nieco starszych „Charlie i fabryka czekolady” Roalda Dahla.

Po zebraniu wszystkich prac obradowało jury w składzie: p. Emilia Kryza, p. Marika Naskręt oraz przedstawicielki klasy 8a, niebiorące udziału w konkursie: Matylda Antoniewicz, Weronika Szczepanek, Hanna Szczepska. Pod uwagę brano pomysłowość, nakład pracy, estetykę wykonania. Autorów najciekawszych prac nagrodzono oczywiście książkami.

Laureaci w kategorii klas 1-3: I miejsce – Igor Wolan (2a), II miejsce – Dominika Nowak (2a), III miejsce – Marek Wójcicki (2a). Wyróżnienia: Nadia Parecka (2a) i Zuzanna Wiśniewska (2a).

Laureaci w kategorii klas 4-8: I miejsce ex aequo – Julia Sienkiewicz (6b) i Zofia Rzewuska (4a), II miejsce ex aequo – Oskar Połomski (6c) i Wojciech Pielacha (4c), III miejsce ex aequo – Roksana Rosińska-Ptak (5a) i Katarzyna Kościerska (4a). Wyróżnienie: Jan Śliwiak (4a).