Biblioteka to serce szkoły.

Jest przede wszystkim miejscem, w którym uczeń ma możliwość w różny sposób przyswajać sobie wiedzę przewidzianą programem nauczania, rozwijać i pogłębiać własne zainteresowania i umiejętności, zaspokajać ciekawość, przyjemnie spędzać czas. Istotną funkcją naszej biblioteki jest przygotowanie uczniów do korzystania z różnych źródeł informacji przydatnych w edukacji.

Oferujemy spory księgozbiór – ponad 30 tys. woluminów – książek najlepszych z najlepszych pod względem wartości literackich, estetycznych, użytkowych i dostarczanych informacji.

Prenumerujemy 22 tytuły czasopism przydatnych zarówno uczniom, jak i nauczycielom. Dużo się u nas dzieje: konkursy, lekcje, zajęcia głośnego czytania bajek i baśni, spotkania kółek zainteresowań.

Zapraszamy do naszej „izby piwnicznej”

poniedziałek – środa 9.00 – 15.30
czwartek – piątek 9.00 – 15.00