Gazetka SMYK

JUŻ  JEST  NR  2  GAZETKI  „SMYK”

Ten numer zawiera:

– Kącik „Poznajemy kraje Europy” – Austria,
– bajeczkę  matematyczną,
– ciekawostki – Czy wiesz, że Święty Mikołaj… ,
– zagadki świąteczne,
– krzyżówki ,
– łamigłówki ,
– kolorowanki.

Szczególnie  polecamy kącik  „NASZA  TWÓRCZOŚĆ”, w którym zamieszczamy opowiadanie ucznia klasy 3d – Jakuba Wnuka.

Wszystkich uczniów klas 1 – 3 SP  zachęcamy do   lektury   i  współpracy  w  redagowaniu   kolejnych   numerów   gazetki !

NASZA  TWÓRCZOŚĆ

Pewnego pięknego, słonecznego dnia  pojechałem   z  rodzicami  w  góry Tatry.  Podczas zwiedzania spotkałem  kolegę  Karola.  Razem   zachwycaliśmy  się pięknym widokiem gór.        Moja młodsza  siostra  z  zaciekawieniem patrzyła  na owieczki  pasące  się  na  łące.   Nagle     zrobiło  się ciemno  i zaczął  padać deszcz.  Byliśmy cali  przemoczeni. Doszliśmy do chatki góralskiej, gdzie się ogrzaliśmy  i wypiliśmy  ciepłą herbatkę.  Posmakowaliśmy też oscypka. Karolowi   smakował,  a  mnie   nie  bardzo.  Miło wspominam tę wycieczkę.

Jakub  Wnuk  kl. 3d

smyk