Gazetka SMYK

JUŻ  JEST  NR  1  GAZETKI  „SMYK”

W tym numerze proponujemy:

– Kącik „Poznajemy kraje Europy” – Portugalia,

– informacje o bohaterach filmów animowanych dla dzieci,

– ciekawostki  o roślinach chronionych ,

– zagadki szkolne,

– krzyżówki ,

– łamigłówki ,

– kolorowanki.

Szczególnie polecamy Kącik  „CZY  WIESZ,  ŻE …?,  w  którym  zamieszczamy  ciekawostki  o  pustyni  w  Polsce oraz o innych  osobliwościach  krajobrazu  naszego  kraju.

Wszystkich  uczniów klas 1 – 3 SP  zachęcamy  do   lektury   i  współpracy  w  redagowaniu    kolejnych   numerów   gazetki !

OPIEKUN  REDAKCJI  GAZETKI   „SMYK”
Marzena Krajewska

CZY  WIESZ, ŻE …?

PUSTYNIA  BŁĘDOWSKA to największy obszar piaszczysty znajdujący się na terenie Polski. Obejmuje wschodnią część Wyżyny Śląskiej. Ma ona około 8 kilometrów długości i  prawie 4 kilometry szerokości.

WISŁA to najdłuższa polska rzeka. Ma długość 1047 kilometrów. Wypływa ze stoków Baraniej Góry. Tam potoki Biała Wisełka i Czarna Wisełka łączą się ze sobą tworząc jedną rzekę – Wisłę. Wisła wpada do Morza Bałtyckiego.

TATRY są najwyższymi górami w Polsce. Rysy to ich najwyższy szczyt, mający wysokość 2499 m n.p.m.

ŚNIARDWY to największe jezioro w Polsce. Znajduje się ono na Mazurach. Jest dosyć płytkie, ale zajmuje 113,8 kilometrów kwadratowych powierzchni.

smyk