Gazetka SMYK

JUŻ  JEST  NR  4  GAZETKI  „SMYK” NA  MARZEC – KWIECIEŃ

W tym numerze proponujemy:

– Kącik „Poznajemy kraje Europy” – Wielka Brytania,

– artykuł pt.„Międzynarodowy Dzień Ziemi”,

– ciekawostki  o zwyczajach wielkanocnych,

– zagadki wielkanocne,

– krzyżówki ,

– łamigłówki ,

– kolorowanki.

Szczególnie  polecamy „KĄCIK  LITERACKI”, w którym zamieszczamy recenzję książki pt. Plastusiowy pamiętnik” Marii Kownackiej napisaną przez  uczennicę klasy 1 c – Kasię Andrzejczak.

Wszystkich  uczniów klas 1 – 3 SP  zachęcamy  do   lektury   i  współpracy  w  redagowaniu kolejnych   numerów   gazetki !

OPIEKUN  REDAKCJI  GAZETKI   „SMYK”
Marzena Krajewska

KĄCIK  LITERACKI

Polecam książkę pt. „Plastusiowy pamiętnik”, której autorką jest Maria Kownacka. Plastusia ulepiła Tosia, uczennica klasy pierwszej. Jest on cały z plasteliny. Ma duży, czerwony nos, odstające uszy i zielone majteczki.  Plastuś mieszka w piórniku Tosi  i towarzyszy jej codziennie  w  zajęciach  w szkole. Jego sąsiadami są przybory szkolne: pióro, stalówki, ołówek, scyzoryk i gumka Myszka. Plastuś zrobił sobie na lekcji plastyki mały, czerwony zeszycik ( taki jak ma Tosia ) i zapisywał w nim wszystkie swoje przygody. Plastuś bardzo kochał Tosię i pomagał jej, aby w piórniku był porządek.

Kasia  Andrzejczak kl. 1c

smyk