Gazetka SMYK

JUŻ  JEST  NR  2  GAZETKI  „SMYK” NA  LISTOPAD – GRUDZIEŃ

W tym numerze proponujemy:

– Kącik „Poznajemy kraje Europy” – Irlandia,

– propozycje wróżb andrzejkowych,

– zagadki świąteczne,

– krzyżówki ,

– łamigłówki ,

– kolorowanki.

Szczególnie  polecamy KĄCIK  LITERACKI, w którym zamieszczamy tekst uczennicy klasy 2c – Kasi Andrzejczak.

Wszystkich  uczniów klas 1 – 3 SP  zachęcamy  do   lektury   i  współpracy  w  redagowaniu    kolejnych   numerów   gazetki !

OPIEKUN  REDAKCJI  GAZETKI   „SMYK”
Marzena Krajewska

KĄCIK  LITERACKI

Polecam – przeczytajcie baśń pt. „Brzydkie kaczątko”, którą napisał H. Ch. Andersen. Pewnego  dnia, nad  stawem  mama  kaczka  wysiadywała swoje jajka. Po pewnym czasie zaczęły się z nich wykluwać kaczątka: pierwsze, drugie, trzecie i czwarte. Ale to ostatnie było jakieś inne. Miało szare piórka i było większe od pozostałych. Wszyscy śmiali się z niego i kaczątko postanowiło stamtąd uciec. Potem miało jeszcze wiele ciekawych przygód, o których już możecie sami przeczytać. Ale powiem Wam w sekrecie, że wszystko skończyło się dobrze.

Kasia  Andrzejczak   kl. 2c

smyk