Gazetka SMYK

JUŻ  JEST  NR  3  GAZETKI  „SMYK”

W tym numerze proponujemy:

– Kodeks postępowania w czasie zimy, czyli jak bezpiecznie i zdrowo spędzić ferie zimowe,

– ciekawostki  o ptakach, które u nas zimują ,

– zagadka babci Antka,

– krzyżówki ,

– łamigłówki ,

– kolorowanki.

Szczególnie  polecamy Kącik „NASZA  TWÓRCZOŚĆ”, w którym zamieszczamy tekst pt. „Babcia Helena” napisany przez uczennicę klasy 1 c – Kasię Andrzejczak.

Wszystkich  uczniów klas 1 – 3 SP  zachęcamy  do   lektury   i  współpracy  w  redagowaniu    kolejnych   numerów   gazetki !

OPIEKUN  REDAKCJI  GAZETKI   „SMYK”
Marzena Krajewska

NASZA  TWÓRCZOŚĆ

Moja babcia ma na imię Helena i mieszka w Stobnie.  Ma kręcone i siwe włosy.  Często nosi kolorowy fartuch, w którym się krząta po kuchni. Babcia lubi też rozwiązywać krzyżówki. Zawsze  jest chętna do pomocy. Wszyscy ją lubią i też jej pomagają. Moja babcia mimo swojego wieku   bardzo dobrze wygląda. Lubię do niej przyjeżdżać, bo mogę razem z nią mile spędzić czas. Zawsze, gdy jestem u babci staram się jej pomóc w codziennych obowiązkach.   Babcia Hela kocha kwiaty,  ma piękny ogród, w którym uwielbiamy odpoczywać. Razem chodzimy też na spacery do lasu.     Moja babcia jest dla mnie bardzo dobra i czuła. Wspiera mnie w potrzebie. Mogę jej się zwierzyć  ze wszystkiego wiedząc, że nic nikomu nie powie. Babcia Helena jest dla mnie jedną z najważniejszych osób.

Kasia Andrzejczak kl. 1c

smyk