synergia

smog

Gazetka SMYK

JUŻ JEST NR 2 GAZETKI „SMYK” NA LISTOPAD – GRUDZIEŃ

W tym numerze proponujemy:

– Kącik „Czy wiesz, że …”

– ciekawostki o Dniu Pluszowego Misia ,

– zagadki świąteczne,

– krzyżówki ,

– łamigłówki ,

– kolorowanki.

Szczególnie polecamy Kącik „Czy wiesz, że …”, gdzie zamieszczamy ciekawe informacje o świętym Mikołaju, który był postacią autentyczną.

Wszystkich uczniów klas 1 – 3 SP zachęcamy do lektury i współpracy w redagowaniu kolejnych numerów gazetki !

OPIEKUN  REDAKCJI GAZETKI „SMYK”
Marzena Krajewska

CZY WIESZ, ŻE…?

Święty Mikołaj żył w IV wieku naszej ery. Prawdopodobnie pochodził z Grecji. Był biskupem miasta Miry w Licji ( Azja Mniejsza). Odznaczał się wielką dobrocią i wrażliwością na cierpienia innych ludzi. Starał się pomagać wszystkim potrzebującym, ale nie chciał, aby go za to chwalono. Dlatego też wędrował ulicami ciemną nocą, niosąc na plecach worek z żywnością i innymi potrzebnymi ludziom rzeczami. Ukradkiem kładł prezenty na progu, przed drzwiami domów, gdzie mieszkali ubodzy i chorzy. Jakże wiele radości sprawiał obdarowanym ludziom! Chorzy mieli potrzebne lekarstwa, a ubodzy mogli nakarmić siebie i swoje dzieci. Smutek i łzy biednych zamieniały się w radość, a na ich twarzach gościł uśmiech. Na pamiątkę tych wydarzeń także obecnie 6. grudnia w dzień imienin Mikołaja obdarowujemy się prezentami. Pamiętajmy, że radość sprawia nie tylko otrzymywanie prezentów, ale także ich dawanie.

POWSZECHNA ENCYKLOPEDIA DLA MŁODZIEŻY, WYDAWNICTWO DELTA s.38

smyk