Zajęcia profilaktyczne „Zagrożenia w cyberprzestrzeni”

Administrator 29 listopada 2018, 18:43

22 listopada 2018 r. z inicjatywy p. pedagog Małgorzaty Gracz odbyły się zajęcia profilaktyczne na temat „Zagrożenia w cyberprzestrzeni” skierowane do uczniów klas 5,6,7,8 oraz trzecich gimnazjum. Prowadzone były przez p. Annę Sonnenberg, funkcjonariusza Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Pile. Spotkanie miało na celu zwrócenie uwagi młodzieży na to, jak bezpiecznie korzystać z Internetu. Funkcjonariuszka policji omówiła zagrożenia, jakie kryją się w sieci oraz podpowiedziała w jaki sposób ich uniknąć. Uczniowie dowiedzieli się też, jak reagować na przestępstwa elektroniczne i jakie mogą być konsekwencje czynów karalnych dokonanych przez nieletnich. Szczególnie dużo uwagi poświęciła zjawisku cyberprzemocy, np. włamaniom na konta portalu społecznościowego, wykluczaniu z grup, tworzeniu obrazów czy filmów ośmieszających inne osoby. Uczniowie uzyskali również informacje, gdzie szukać pomocy w przypadku, kiedy ktoś naruszy ich prywatność.