Zajęcia profilaktyczne w klasach czwartych

Administrator 18 kwietnia 2024, 16:09

W marcu zostały przeprowadzone przez p. pedagog Małgorzatę Gracz zajęcia profilaktyczne z programu „Spójrz inaczej” na temat „Jaki(a) jestem?. Celem zajęć było uświadomienie sobie przez uczniów swoich mocnych stron oraz przełamanie bariery związanej z lękiem przed myśleniem o sobie w pozytywny sposób. Podczas prowadzonych zajęć przełamywaliśmy stereotypy, rozmawiając na temat tego co umiemy robić, jak postępujemy w różnych sytuacjach, co lubimy w swoim wyglądzie, kiedy jesteśmy szczęśliwi. Podsumowując spotkanie uczniowie stwierdzili, że warto myśleć o sobie pozytywnie i pokazywać swoje mocne strony (byle nie przesadzać), ponieważ takie zachowania znacznie ułatwiają nawiązywanie kontaktów z rówieśnikami oraz funkcjonowanie w życiu.