XVII Pilskie Subregionalne Targi Pracy i Kariery

Administrator 11 kwietnia 2022, 10:41

8 kwietnia 2022 r. odbyły się XVII Pilskie Subregionalne Targi Pracy i Kariery, na które także młodzież klas VIII naszej szkoły została zaproszona. Podczas targów uczniowie mogli wysłuchać nietuzinkowego wykładu gościa specjalnego  dr Artura Urbaniaka doktora nauk humanistycznych z zakresie językoznawstwa, adiunkta w Katerze Filologii Akademii Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile oraz starszego wykładowcy w Instytucie Lingwistyki Stosowanej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wykład „Dlaczego warto dbać o swój rozwój?” był stricte zaadresowany do młodzieży klas VIII. Prelegent chciał wzbudzić w młodych umysłach chęć poszerzania wiedzy, podnoszenia poprzeczki intelektualnej i zwiększaniu swojego potencjału poprzez rozwijanie swoich pasji i talentów.

Następną atrakcją z której mogła skorzystać młodzież była utworzona na potrzeby wyżej wymienianego przedsięwzięcia Strefa Rzemiosła, w której przedstawiciele zawodów rzemieślniczych dokonywali pokazów i degustacji. Największym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Rogalik. Piekarnia i cukiernia Pana Wiesława i Janusza  Dudek częstowała swoimi wspaniałymi wypiekami. W tej samej strefie znajdował się także Cech Rzemiosł Różnych w Pile, który oferował kształcenie w zawodach rzemieślniczych.

Kolejną atrakcją dla młodzieży była strefa doradców zawodowych, gdzie można było skorzystać z usług profesjonalnego doradcy zawodowego, tutaj zaprezentowało się Centrum Wsparcia i Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Pile oraz Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Pile.

Niezwykle interesującym miejscem była strefa szkół ponadpodstawowych i uczelni, między innymi Akademia Nauk Stosowanych przygotowała dla zwiedzających atrakcje w postaci specjalisty z Katedry Kryminalistyki, który opowiadał o swoim fascynującym zawodzie. Centrum Kształcenia Nauka przeprowadziło pokaz profesjonalnego wizażu, zaś TEB Edukacja w Pile świadczyło bezpłatną usługę wykonania profesjonalnego zdjęcia. Młodzież była zachwycona ofertą możliwości zaprezentowanych podczas wydarzenia. Wielkimi krokami zbliża się ta wyjątkowa chwila, uczniowie stoją przed jednym z  najważniejszych wyborów w swoim życiu, decyzji o  dalszej ścieżce edukacyjno-zawodowej. Miejmy nadzieję, że dzięki tego typu wydarzeniom ich indywidualny wybór będzie precyzyjny i trafny.