Subskrybuj nasz kanał YouTube

YouTube
synergia
librus

Logowanie do e-Dziennika
smog
Poziom zanieczyszczenia powietrza
w okolicy szkoły

Sprawdź !
rodo
Informacja dotycząca przetwarzania
danych osobowych

Pobierz !

„Wyślij pączka do Afryki”

Administrator 16 lutego 2021, 10:46

Za nami kolejna akcja Szkolnego Koła Misyjnego, prowadzonego przez p. Ewę Koniec. Pomimo ograniczeń, które narzuca sytuacja związana z pandemią udało się nam po raz kolejny przeprowadzić w naszej szkole akcję „Wyślij pączka do Afryki”, organizowaną przez Fundację Kapucyni i Misje. W „tłusty czwartek”, 11 lutego 2021 r., Bianka i Eliasz z kl. 3a odwiedzili wszystkie klasy ze specjalnie przygotowaną skarbonką, do której można było wrzucić datek. Dodatkowo w niedzielę, 14 lutego, po każdej Mszy świętej w kościele św. Jana Bosko w Pile, Mali Misjonarze: Bianka, Adam, Ignacy, Maja, Hania, Zosia, Judyta, Zuzanna M., Marika, Wiktoria, Jakub i Robert, pomimo zimna, również stali z „puszką”. Zebrane w ten sposób pieniądze zostaną przeznaczone na budowę studni, pomoc medyczną, dożywianie głodnych dzieci i ich edukację w krajach Afryki. Po raz kolejny pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej akcji. Szczególne podziękowania kierujemy do Pań, Małgorzaty Staniszewskiej i Danuty Bogusławskiej, które wraz ze swoimi podopiecznymi z kl. 3a zaangażowały się w to dzieło. Dziękujemy również Pani Magdalenie Kadur, która jak co roku również nas wspomogła.

Scroll Up