Wolontariusze pomagają w darmowym sklepie dla uchodźców z Ukrainy

Administrator 7 kwietnia 2022, 10:27

Już od kilku dni w samym sercu miasta, na Śródmiejskiej 11 w Pile, swoją działalność rozpoczął darmowy sklep dla uchodźców z Ukrainy. Pomysłodawcą jest Pan Damian Wycisło przedstawiciel Stowarzyszenia Słabo i Niesłyszący „Migacze” w Pile.

Darmowy sklep dla uchodźców z Ukrainy przy Śródmiejskiej 11 powstał, gdy swoje siły połączyli Stowarzyszenie Słabo i Niesłyszący „Migacze”, Pilska Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa, Fundacja Nowy Horyzont i Centrum Integracji Społecznej z Róży Wielkiej, Stowarzyszenie Monar, Nadnotecki Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz mieszkańcy naszego miasta o cudownych serduszkach, którzy dbają aby nie zabrakło w nim asortymentu.

Nasza wspaniała młodzież ze Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunami Panią Eweliną Iwan – Parecką i Panią Krystyną Mańkowską nawiązały współpracę z Panem Damianem Wycisło. Szkolni Wolontariusze są bardzo zaangażowani, ponieważ po szkole znajdują jeszcze czas na pomoc dla potrzebujących. Poprzez systematyczną pomoc w sklepie, sortowanie odzieży, segregowanie przedmiotów potrzebnych dla uchodźców z Ukrainy przyczyniają się do czynienia dobra.