Wolontariat na rzecz dzieci i uchodźców z Ukrainy

Administrator 7 marca 2022, 12:28

Wsparcie na rzecz Ukrainy w swoich konkretnych działaniach przedsięwzięło także nasze Szkolne Koło Wolontariatu, które pod kierunkiem Pani Eweliny Iwan – Pareckiej oraz Pani Krystyny Mańkowskiej nawiązało współpracę z Izbą Gospodarczą Północnej Wielkopolski, która w swoich działaniach objęła na szeroką skalę pomocą humanitarną obywateli Ukrainy.
Nasza szkolna młodzież kierując się myślą, że każda radość czyniona drugiemu człowiekowi do nas powróci postanowiła w sposób realny zaangażować się w działania pomocowe przy pakowaniu, sortowaniu produktów wysyłanych na granicę kraju. Wolontariusze z naszego Szkolnego Koła Wolontariatu sumiennie, rzetelnie i pracowicie wykonywali swoje obowiązki w akcji charytatywnej zorganizowanej na terenie Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Pile pod patronatem Izby Północnej Wielkopolski.
Organizatorzy byli bardzo zadowoleni z solidnej i dokładnej pracy wykonanej przez Wolontariuszy podczas pakowania paczek. Młodzież była szczęśliwa z faktu, że w ten namacalny sposób może pomóc w tak trudnym czasie dla mieszkańców Ukrainy.