Wielki sukces naszych reprezentantów w Finale Wojewódzkim w Futsalu

Administrator 11 kwietnia 2022, 10:28

6 kwietnia 2022 r. w Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Kowalewie Opactwie odbył się Finał Mistrzostw Wielkopolski w Futsalu klas 4 – 6. Szkołę reprezentowali następujący zawodnicy: Filip Rysiewski (7a), Oliwier Otto (7a), Jakub Jarosz (6a), Michał Olechnowicz(5a) oraz Julian Grzegorczyk (4a), Oliwia Jarosz (4a), Adrian Grudzień (4a).  Trenerem i opiekunem drużyny był p. Maciej Dobosz. Do finału zakwalifikowało się 8 zespołów, zwycięzców finałów rejonowych z całej Wielkopolski: Rejon Kalisz –  SP 8 Krotoszyn, Rejon Konin –  SP Ślesin, Rejon Leszno –  SP Sierakowo, Rejon Piła – SP 3 Piła, Rejon Poznań Teren Zachód – SP Opalenica, Rejon Poznań Teren Wschód – SP 12 Gniezno, Rejon Poznań Miasto  –  Gospodarz –      SP Kowalewo Opactwo.

Nasza reprezentacja po losowaniu trafiła do grupy z gospodarzem turnieju SP Kowalewo Opactwo oraz SP nr 12 Gniezno. W pierwszym meczu pokonujemy SP Kowalewo Opactwo 5-0, w drugim meczu grupowym niestety przegrywamy, po zaciętym meczu, 2-1 z zespołem SP 12 Gniezno. W półfinale trafiamy, na późniejszego triumfatora mistrzostw, SP Sierakowo i niestety przegrywamy 5-0. W meczu o trzecie miejsce spotykamy się z SP Opalenica i po ciężkim meczu wygrywamy 4-3 i zostajemy brązowymi medalistami Mistrzostw Wielkopolski w Futsalu. Wielkie gratulacje dla naszych reprezentantów.