Warsztaty Językowe dla Przedszkolaków

Administrator 20 kwietnia 2022, 11:24

Dnia 13 kwietnia 2022 r. odbyły się Warsztaty Językowe dla sześciolatków z zaprzyjaźnionego Przedszkola nr 14 im. Wróbleka Elemelka w Pile. Przedszkolaków powitał Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Pile pan Szymon Frydrych, który zaprosił dzieci do wzięcia udziału w mini lekcjach w języku angielskim oraz niemieckim. Nauczyciele języków obcych w składzie: pp. Julia Kamińska-Jachnik, Agnieszka Łajdych, Bartosz Małek, Magdalena Klauza, Martyna Szala i Joanna Jaruga przygotowali różne zajęcia warsztatowe dla przyszłych uczniów naszej szkoły. Nasi goście mieli okazję pobawić się chustą animacyjną w świetlicy szkolnej, usiąść w szkolnej ławce z drugoklasistami z klasy 2c, gdzie świtnie wszyscy bawili się w zabawę “Jesteśmy nauczycielami” – “We are teachers!”. Mali “uczniowie” wzięli udział w zabawch w sali językowej poznając i utrwalając kolory i części ciała wraz z siódmoklasisami z lingwistycznej klasy 7b oraz wziąć udział w zabawie przygotowanej przez ósmoklasistów z językowej klasy 8b, w której poznali nazwy kolorów w języku niemieckim! Na koniec tego pięknego dnia każdy uczeń miał okazję sfotografować się w kapeluszu  irlandzkiego skrzata Leprechauna oraz w magicznej sali 118, pełnej teatralnych rekwizytów, wcielić się w postać anglika, czy bawarki i upamiętnić to zdjęciem wraz z kolegami i paniami z przedszkola. Oprócz zajęć w salach lekcyjnych przyszli pierwszkolasiści mieli okazję zobaczyć ogromną halę sportową i rozgrywający się mecz piłki nożnej prowadzony w klasie sportowej. Dzieci odwiedziły także bibliotekę szkolną i dowiedziały się, gdzie mogą poszerzać swoją wyobraźnię wypożyczając we wrzęsniu pierwsze książki, lektury no i podręczniki szkolne! Wszyscy doskonale się bawiliśmy! Panie przedszkolanki złożyły podziękowania i przekazały piękne laurki na ręce Dyrekotra Szkoły oraz nauczycielom językowcom! Przedszkolaki, natomiast zostały obdarowane słodkościami wszak za chwilę “zajączek” oraz pierwszym szkolnym dyplomem za wzorowy udział w lekcjach w szkole! Gratulujemy wiedzy i odwagi!