Subskrybuj nasz kanał YouTube

YouTube
synergia
librus

Logowanie do e-Dziennika
smog
Poziom zanieczyszczenia powietrza
w okolicy szkoły

Sprawdź !
rodo
Informacja dotycząca przetwarzania
danych osobowych

Pobierz !

Uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Administrator 14 listopada 2017, 17:53

Nie pytajmy, co może dla nas zrobić ojczyzna.
Pytajmy, co my możemy dla niej uczynić.

John Fitzgerald Kennedy

10 listopada 2017 r. w naszej szkole odbył się się okolicznościowy apel upamiętniający 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość dla uczniów z klas 4 – 7 szkoły podstawowej i oddziałów gimnazjalnych z wdziękiem poprowadziła Marta Kreczmer z klasy III b gimnazjum. Przedstawiła drogę Polaków ku wolności, a najważniejsze wydarzenia ilustrowały piosenki i wiersze czytane przez uczniów. Można więc było zapoznać się z fragmentami „Dziadów” Adama Mickiewicza, „Moją piosnką (II)” Cypriana Kamila Norwida czy „Elegią o… (chłopcu polskim)” Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Ciekawym kontekstem okazały się wideoklipy – „Nie pytaj o nią” rapera Eldo, „Rejtan, czyli raport ambasadora” Jacka Kaczmarskiego czy „Nie gniewaj się na mnie, Polsko” zespołu Sztywny Pal Azji. Uroczystość uświetnił występ zespołu wokalnego oraz laureatów Konkursu Pieśni Patriotycznych i Żołnierskich – szkolnych muzyków przygotowała pani Sabina Pierzchała. Piękne dekoracje wykonała pani Ewa Jabłońska, a o jesienny, pełen zadumy nastrój zadbały organizatorki tegorocznego apelu – panie Agnieszka Zühlke i Marika Naskręt, przyozdabiając scenę lampionami, liliami i jesiennymi liśćmi. Dobrze spisali się także uczniowie naszej szkoły, pamiętając o eleganckim, galowym ubiorze, a także Samorząd Uczniowski, który obdarował wszystkich wstążkami narodowymi. Pamiętajmy jednak, że patriotyzm okazywać należy nie tylko 11 listopada, ale również na co dzień – przede wszystkim swoją postawą i codzienną pracą.