Tydzień owocowo – warzywny

Administrator 7 listopada 2016, 22:25

W dniach 24 – 27 października odbywał się w ZS1 na poziomie szkoły podstawowej TYDZIEŃ OWOCOWO – WARZYWNY. W trakcie całego tygodnia przeprowadzano lekcje o tematyce właściwego odżywiania oraz wpływu jedzenia warzyw i owoców na zdrowie człowieka. Na drzwiach wielu sal lekcyjnych pojawiły się owocowo – warzywne dekoracje. Klasa 5b przygotowała piękny kolorowy plakat zachęcający do spożywania różnych owoców i warzyw.

W klasach 1-3 SP najważniejszym dniem w całym tygodniu był czwartek czyli KOLOROWY DZIEŃ ZDROWIA. Tego dnia każda z klas edukacji wczesnoszkolnej ubrała się we wcześniej wylosowany kolor symbolizujący konkretną grupę warzyw i owoców. Dodatkowo zadaniem każdej klasy było przygotowanie plakatu metodą kolażu dotyczącego warzyw i owoców w danym kolorze i ich wpływu na nasze zdrowie. Prace były bardzo pomysłowe i wzbudziły ogromne zainteresowanie dzieci i rodziców. Oprócz zadań do wykonania dzieci miały tego dnia mnóstwo miłych niespodzianek: Kolorowy Taniec – Połamaniec, zabawę /wystawę owocowo – warzywną oraz degustację różnych smakowitych owoców (kaki, granat, jabłko). Nie zabrakło również łamigłówek warzywno – owocowych czy warsztatów kulinarnych, podczas których najmłodsi uczyli się przygotowywać zdrowe sałatki i kanapki. Dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom za zaangażowanie i super zabawę. Życzymy dużo zdrowia i samych kolorowych dni.

D. Dryka
A. Schmidt