Szkolne Jasełka

Administrator 2 stycznia 2018, 21:06

Jasełka od wielu lat wpisane są w kalendarz szkolnych uroczystości. Nie mogło być inaczej i tym razem. W piątek, 22 grudnia 2017 r. uczniowie z klasy 5 b przygotowani przez p. Ewę Koniec przedstawili szkolne jasełka o tytule „Co odmieniło naszą klasę ?” To historia niesfornych uczniów, którzy zmieniają się we wspaniałą klasę. Odmiana ta dokonuje się pod wpływem spotkania z Aniołem, który wprowadza ich w magiczny czas Bożego Narodzenia. W przedstawieniu nie mogło zabraknąć również postaci Diabła, który próbował ich zachęcić do pójścia do piekła.
Piękny śpiew kolęd w wykonaniu dziewcząt z zespołu wokalnego przygotowanych przez p. Sabinę Pierzchałę przypomniał wszystkim o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko. Na scenie pojawiły się również tańczące małe aniołki i diabełki z kl. 3c przygotowane przez p. Angelika Adamską. Scenografię, która stanowiła dopełnienie dzisiejszej uroczystości została przygotowana przez p. Ewę Jabłońską.
Zaangażowanie uczniów sprawiło, że do naszej szkoły w ten przedświąteczny czas zawitała magiczna, świąteczna atmosfera.
Po zakończonym przedstawieniu dyrektor szkoły p. Szymon Frydrych oraz ks. Tomasz Wierzchowski wszystkim zgromadzonym nauczycielom, pracownikom szkoły i uczniom złożyli świąteczne i noworoczne życzenia.
Zostały także wręczone nagrody za zdobyte miejsca w konkursie na pachnącą bombkę. Nagrodzone klasy to: II B – gimnazjalna,7a, 4a i 6a.