„Światełko dla Ukrainy”

Administrator 23 listopada 2022, 15:51

„Światełko dla Ukrainy” to akcja, która w dniach 04-18 listopada została przeprowadzona na terenie naszej szkoły przez Szkolne Koło Misyjne. Za naszą wschodnią granicą trwa wojna, która swym piekłem dotyka wszystkich ludzi. Wiele osób pozostało w swych domach na terenach objętych działaniami wojennymi. To głównie seniorzy lub ci, którzy nie mieli dokąd uciekać, bo nie stać ich na podróż. Akcja ta to odpowiedź na apel fundacji „Redemptoris Missio” z Poznania. Zebrane świece trafią do potrzebujących w mieście Izium. Wśród darów znalazły się również śpiwory oraz koce, za które gorąco dziękujemy. Składamy podziękowania Dyrekcji szkoły za możliwość przeprowadzenia akcji, dziękujemy wszystkim, którzy nie pozostali obojętni na los osób pokrzywdzonych na Ukrainie.