Spotkanie z wolontariuszką misyjną

Administrator 30 września 2021, 18:36

W środę, 29 września, na zaproszenie p. Ewy Koniec i Szkolnego Koła Misyjnego gościliśmy w naszej placówce p. Dominikę, która miesiąc temu wróciła z Kenii, gdzie ostatni rok spędziła jako wolontariuszka misyjna. Spotkanie rozpoczęło się od krótkiej lekcji suahili, a następnie p. Dominika opowiadała o swoich przygotowaniach do wyjazdu, które trwały rok w Salezjańskim Ośrodku Misyjnym w Warszawie. Opowiedziała przede wszystkim o pobycie w ośrodku dla chłopców pochodzących
z ubogich rodzin, sierot, o codziennej pracy misyjnej, o tym jak wygląda życie, zwłaszcza dzieci, w tym dalekim afrykańskim kraju. Ośrodek znajduje się Nairobi stolicy Kenii. Posługa polegała na pracy w szkole, towarzyszeniu chłopakom w codziennych obowiązkach, od najprostszych czynności po cerowanie ubrania. Spotkanie zostało wzbogacone zdjęciami z pobytu w Afryce, a dziewczyny miały okazję założyć codzienny strój kobiet kitenge. Ze strony uczniów padało mnóstwo pytań, a czas mijał bardzo szybko.
Dziękujemy p. Dominice za poświęcony nam czas i mamy nadzieję na ponowne spotkanie.