Spotkanie z pisarką

Administrator 22 listopada 2022, 20:20

W poniedziałek 14 listopada, grupa uczniów naszej szkoły pod opieką p. Ewy Koniec udała się do kina „Iskra” na spotkanie z p. Kingą Sibilską, autorką książki „Chłopcy z mojego fyrtla.” Książka, a raczej jak mówi sama autorka szkice, są opowieścią o piątce młodych ludzi pochodzących z Poznania: Czesławie, Edwardzie, drugim Edwardzie, Franciszku i Jarogniewie, wychowankach oratorium salezjańskiego, którzy za swoją działalność w czasie II wojny światowej w WOZZ (Wojskowej Organizacji Ziem Zachodnich), zostali aresztowani i skazani na śmierć. Znajdziemy na stronach książki wiele osobistych przeżyć, dowodów wrażliwości Autorki, lecz również detektywistyczną nutę, dzięki której błogosławiona Piątka Poznańska pozostaje bardzo współczesna i Autorka ma nadzieję, że po przeczytaniu książki, pozostanie w naszej pamięć.