Spotkanie z celnikami z Urzędu Celnego w Pile

Administrator 17 listopada 2016, 19:46

Klasy trzecie SP wzięły udział w spotkaniu z celnikami z Urzędu Celnego w Pile. Uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali informacji o tym, czym zajmują się celnicy. Okazało się, że wykonują niezwykle ważne zadania. Bardzo często ratują zwierzęta z rąk przemytników lub na przykład udaremniają nielegalny przewóz przedmiotów wykonanych ze skór zwierząt podlegających ochronie. W pracy dysponują specjalistycznym sprzętem do wykrywania przemytu, a także psami wyszkolonymi w wykrywaniu narkotyków i wyrobów tytoniowych. Dzieci bardzo poruszył tragiczny los przemycanych w okrutny sposób zwierząt. Celnicy zaprezentowali również przedmioty, które udało się odzyskać podczas przeprowadzanych kontroli.

Dorota Sokołowska