Spotkanie z Arkadym Pawłem Fiedlerem

Administrator 21 listopada 2018, 10:10

W minioną sobotę, tj. 17 listopada 2018 r., w Galerii VIVO uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Krystyny Mańkowskiej wzięli udział w spotkaniu z podróżnikiem – Arkadym Pawłem Fiedlerem, który przebył Afrykę samochodem elektrycznym.
Wnuk znanego pisarza i podróżnika opowiedział o swoich przygodach w Afryce oraz o wizycie w afrykańskiej szkole, w której miał wykład na temat ekologii. Zwrócił uwagę, że ten kontynent staje się coraz bardziej zanieczyszczony plastikiem. Zlecił dzieciom zaprojektowanie samochodu elektrycznego, co chętnie uczyniły.
Trasa Arkadego była trudna – wielokrotnie na drodze stawały mu stada zwierząt. Obfitowała w wiele ogromnych dziur i kałuż…
Czasem podróżnik musiał odpuścić ładowanie auta, ponieważ kable z upału robiły się zbyt miękkie….
Spotkanie było ciekawe i towarzyszył mu kiermasz ekologicznych produktów.