Spotkanie uczniów klas pierwszych z policjantami

Administrator 7 października 2021, 20:52

5 października 2021 r. uczniów z klas pierwszych na zaproszenie pani pedagog Małgorzaty Gracz odwiedzili dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Pile Pani Karolina Karpowicz oraz Pan Maciej Mandelke. Policjanci omówili podstawowe reguły bezpiecznego zachowania się na drodze. Przedstawiono zasady bezpiecznego poruszanie się po drodze, przypomniano dzieciom numery alarmowe oraz zasady przechodzenia przez jezdnię, a także rozmawiano o bezpiecznej podróży samochodem i rowerem. Policjanci rozmawiali z uczniami o bezpieczeństwie na placu zabaw oraz jak się zachować, kiedy zaczepi ich nieznajoma osoba. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na noszenie odblasków, by być widocznym na drodze. Na koniec wszyscy uczniowie, którzy brali udział w spotkaniu otrzymali drobne upominki. Serdecznie dziękujemy za czas poświęcony naszym uczniom.