Saint Patric’s Day

Administrator 23 marca 2021, 07:52

Dzień Świętego Patryka (Saint Patric’s Day) to irlandzkie święto narodowe i religijne, święto patrona Irlandii – św. Patryka, obchodzone 17 marca. Najważniejszą tradycją obchodów tego dnia jest noszenie ubrań w kolorze zielonym. Zielony to narodowy kolor Irlandii, nawiązujący do trawiastego krajobrazu wyspy
i symbolizujący koniczynę przypisywaną tradycyjnie świętemu Patrykowi. Irlandczycy w wielu miastach organizują festyny i uliczne pochody, w których dominuje właśnie zieleń.
Uczniowie naszej szkoły mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat tego święta i poznać fakty dotyczące kultury Irlandii, przygotowując prezentacje o Dniu Świętego Patryka, za które otrzymali oceny celujące. Przesłane przez nich prace posłużyły innym uczniom, którzy z zainteresowaniem uczyli się ciekawostek o kulturze jednego z krajów anglojęzycznych. Gratulujemy uczestnikom konkursu kreatywności i pomysłowości!