Roboty z recyklingu

Administrator 19 marca 2021, 17:25

Każdego dnia na świecie wyrzuca się miliony plastikowych butelek, zakrętek, puszek, opakowań i innych przedmiotów. Rozłożenie tworzyw sztucznych zajmuje Ziemi bardzo dużo czasu, co powoduje poważne problemy ekologiczne. Powinniśmy ratować środowisko wykorzystując na przykład opakowania po przedmiotach, aby zrobić coś ciekawego, zamienić je w ekologiczne projekty lub sprawić, by niepotrzebna plastikowa butelka czy puszka po napoju przeistoczyła się
np. w ekologicznego robota. Wymaga to tylko odrobiny wyobraźni.
17 marca uczniowie klasy 2b zaprojektowali i wykonali według swoich pomysłów roboty z przyniesionych przez siebie rożnych odpadów: plastikowych, drewnianych, aluminiowych. Praca nad robotami miała uczniom również uzmysłowić potrzebę segregacji odpadów, recyklingu oraz zainspirować co zrobić, aby nadać zużytym przedmiotom „drugie życie”, a tym samym ratować środowisko naturalne przed zaśmieceniem. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością i w sposób interesujący przedstawili swoje prace. Wszystkie roboty są ciekawe i kolorowe, a każdy z nich zyskał również swoje imię. Praca nad ich tworzeniem sprawiła uczniom wiele radości i uśmiechu.