Quiz przyrodniczy

Administrator 26 kwietnia 2017, 21:59

Tagi:

Dnia 21 kwietnia bieżącego roku w Pile, w Zamiejscowym Ośrodku Dydaktycznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbył się konkurs/ quiz przyrodniczy „Jestem przyjacielem otaczającej mnie przyrody” dla uczniów klas drugich szkoły podstawowej. Głównym organizatorem imprezy była Organizacja Turystyczna Północnej Wielkopolski DOLINA NOTECI. Drużyny uczniów ze szkół podstawowych powiatu pilskiego i złotowskiego musiały rozwiązać 10 zadań. Wśród przygotowanych zadań było między innymi układanie puzzli przyrodniczych na czas, rozpoznawanie drzew po liściach, zbieranie śmieci w ekologicznej grze komputerowej,  a także rozwiązanie testu ułożonego przez słuchaczki Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pile. Trzeba było również wykazać się znajomością bajek o najbardziej popularnych gatunkach drzew zaprezentowanych na szlaku turystycznym „Dendrobajki Pilskie” w Parku Miejskim w Pile. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 2a: Magdalena Futyma, Michalina Gacek, Lena Kryger i Mikołaj Stefanowski, którzy wywalczyli III miejsce wśród reprezentacji 10 szkół. Zawodnikom gratulujemy dużej wiedzy przyrodniczej, a organizatorom dziękujemy za niezapomniany konkurs. Uczniowie bawili się wyśmienicie.

Dominika Dryka