Przedświąteczny czas na lekcjach języka angielskiego

Administrator 4 stycznia 2018, 18:01

Czas przedświąteczny to doskonała okazja do nauki poprzez zabawę. Upłynął on pod znakiem gier i zabaw, podczas których uczniowie mieli okazję poszerzać swoją wiedzę na temat tradycji i obyczajów świątecznych w krajach anglojęzycznych, zaznajomić się ze słownictwem odnoszącym się do świąt śpiewając kolędy i piosenki świąteczne po angielsku i poznać różnice kulturowe pomiędzy Polską a Wielką Brytanią.
Gry typu domino wykorzystujące kody QR, gry sprawnościowe takie jak Jenga – pokazały, że mogą stanowić efektywną i interesującą formę odskoczni od tradycyjnego modelu lekcji.
Nasze notatki też okazały się nietypowe – w myśl, popularnej idei myślenia wizualnego myślimy obrazami, mamy pamięć wizualną, dlatego wykorzystywanie rysunków podczas nauki czy też sporządzania notatek sprawia, że łatwiej wszystko zapamiętujemy, stajemy się bardziej kreatywni, skupieni a nasze zeszyty wyglądają piękniej
Nie po raz pierwszy pojawiły się również elementy nauczania międzyuczniowskiego czyli peer-to-peer learning. Uczniowie klas starszych Wiktor Lisiecki kl. 3B, Maria Klimek, Aleksandra Barcz, Kinga Fryc Zuzanna Grąbczewska kl. 2B oraz Julia Kowalik kl. 7B prowadzili elementy lekcji dla swoich młodszych kolegów – gdyż jak powszechnie wiadomo najwięcej uczymy się ucząc innych.