Półfinał Wojewódzki w Koszykówce Dziewcząt

Administrator 25 kwietnia 2022, 14:40

Mistrzowie siedmiu Rejonów Wielkopolski (Rejon Leszno, Rejon Kalisz, Rejon Konin, Rejon Piła, Rejon Poznań Miasto, Rejon Poznań Wschód, Rejon Poznań Zachód) plus drugi zespół Rejonu Poznań Zachód zostali podzieleni na dwie grupy półfinałowe by rywalizować o tytuł Mistrza Wielkopolski w Koszykówce Dziewcząt w ramach XXIII Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Nasze dziewczęta jako Mistrzynie Rejonu Piła zostały rozstawione w Półfinale A, który odbył się 21 kwietnia 2022 r. w Dębnicy k/Gniezna. Przyszło nam rywalizować z mocnymi drużynami z Kórnika, Kłecka i Poznania, które na co dzień grają w Polskiej Lidze Koszykówki Młodziczek. Nasz zespół podjął walkę, ambitnie się broniąc i wyprowadzając ataki, jednak musiał uznać wyższość przeciwniczek, zajmując ostatecznie IV miejsce. Mimo wszystko, to i tak duży sukces naszego zespołu, prowadzonego przez p. Mariannę Rysiewską, który zagrał w składzie: Hanna Wilant, Matra Lewińska, Amelia Pabiś, Joanna Kuzka, Zofia Juszczak, Zuzanna Świerczek (8a), Lena Adamczyk (8b), Maja Michalska, Amelia Chlebek i Wiktoria Grzegorczyk (7a).