Pokaz Brazylijskiego Jiu Jitsu

Administrator 15 grudnia 2023, 12:53

11 grudnia w naszej szkole, z inicjatywy rodziców, został przeprowadzony pokaz sztuki walki, a konkretnie Brazylijskiego Jiu Jitsu. Brazylijskie jiu-jitsu opiera się na chwytach. Dominują w tej dyscyplinie dźwignie, duszenia oraz inne techniki unieruchamiania przeciwnika. Uderzeń się nie stosuje, ale ćwiczą je jednak zawodnicy przygotowujący się do turniejów mieszanych sztuk walki. Stosuje się też rzuty mające na celu sprowadzenie przeciwnika do parteru.

Pokaz został przeprowadzony przez trenerów Gold Crew Samurai Jiu Jitsu Academy: pana Marcina Kabata (czarny pasa BJJ oraz czarny pasa JUDU) i panią Joannę Kabat (brązowy pas BJJ). W pokazie uczestniczyli także nasi uczniowie trenujący tę dyscyplinę sztuk walki. Gold Crew Samurai Jiu Jitsu Academy mieści się w Hali Sportów Walk w Pile przy ul. Sportowej 11.