„Pociąg do zawodu”

Administrator 4 marca 2019, 15:15

28 lutego 2019 r. odbył się drugi miejski konkurs zawodoznawczy pt. „Pociąg do zawodu” zorganizowany przez pp. Agnieszkę Łajdych i Małgorzatę Gracz. W tym roku konkurs odbywał się pod patronatem Prezydenta Miasta Piły. W konkursie udział wzięło 15 uczniów klas siódmych z pięciu pilskich szkół podstawowych. Celem konkursu było przybliżenie zagadnień związanych ze światem pracy, zawodami, rynkiem pracy oraz możliwymi ścieżkami edukacyjnymi.
Konkurs odbywał się metodą stacji (przystanków). Uczestnicy, w 3-osobowych drużynach, podchodzili do kolejnych stolików i w ciągu 5 minut musieli wykonać znajdujące się na nim zadanie. Zwycięzcami konkursu zostali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 11, II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 7, a na III miejscu uplasowała się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2.
Zwycięskie drużyny otrzymały z rąk przedstawicieli Prezydenta Miasta Piły, wiceprzewodniczącego Rady Miasta Kazimierza Sulimy oraz dyrektora Wydziału Spraw Obywatelskich i Społecznych p. Adama Leszczyńskiego, wspaniałe nagrody ufundowane przez Prezydenta Miasta oraz Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Pile. Nauczyciele, opiekunowie drużyn otrzymali podziękowania z rąk dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Brzechwy w Pile. Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom!