OUR FIRST STEPS

Administrator 4 maja 2022, 10:40

Dnia 29 kwietnia 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Brzechwy odbyła się kolejna edycja Miejskiego Konkursu z Języka Angielskiego OUR FIRST STEPS pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Piły. Pan Szymon Frydrych, Dyrektor pilskiej „Trójki”, która była organizatorem konkursu, uroczyście rozpoczął konkurs dodając wszystkich uczestnikom otuchy. Cały konkurs prowadziła nauczycielka języka angielskiego, pani Julia Kamińska-Jachnik, która na początku przedstawiła fundatorów nagród i poczęstunku, czyli Prezydenta Miasta Piły, pana Piotra Głowskiego i Gminę Piła oraz Radę Rodziców działającą przy Szkole Podstawowej nr 3. W jury konkursu zasiadły pp. Martyna Szala i Magdalena Klauza, nauczycielki Szkoły Podstawowej nr 3, a także, zgodnie z regulaminem konkursu losowo wybrany opiekun spośród przybyłych nauczycieli, pan Piotr Grzelak, nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 6 w Pile.

Do Konkursu przystąpiły 4 szkoły. Trzecioklasiści rozwiązywali różnego rodzaju multimedialne zadania językowe, ustnie, czy też pisemnie w trzyosobowej drużynie. Uczestnicy konkursu godnie reprezentowali swoje szkoły. Po prawie dwugodzinnych zmaganiach pilskie szkoły zajęły następujące miejsca:
– I miejsce Szkoła Podstawowa nr 11, w składzie: Natalia Radomska, Alicja Szkodzińska i Igor Polak; opiekunem uczniów była pani Emilia Sorgowicka,
– II miejsce Szkoła Podstawowa nr 6 w składzie: Olaf Góra, Julian Guliano, Olivier Mielczarek; opiekunem grupy uczniów był pan Piotr Grzelak oraz pani Anna Krutel,
– III miejsce, Szkoła Podstawowa nr 3 w składzie: Alicja Bernacka, Wiktor Królak i Zofia Sieniawska.

Szkoły otrzymały puchary i dyplomy, a członkowie drużyn dyplomy i nagrody. Brawa należą się również Szkole Podstawowej nr 5 w składzie: David Marciniak, Laura Marciniak, Zuzanna Kowalska oraz opiekunowi drużyny pani Anecie Wesołowskiej. Szkoła otrzymała dyplom za udział.  Gratujemy wszystkim uczestnikom, szczególnie za doskonałą wiedzę z języka angielskiego oraz zdrową rywalizację.