Ogródek szkolny

Administrator 15 listopada 2021, 22:37

Jesień to czas kiedy przyroda przechodzi w stan uśpienia ale nie w naszej szkole! U nas był to czas tworzenia…ogródka. Wybraliśmy centralne miejsce na naszym boisku w donicach. Projekt nasadzeń i wybór roślin został starannie przygotowany. Na naszej rabacie uczniowie klasy 6a wraz z Panią ogrodnik posadzili: lawendę, rozchodnik okazały, jeżówkę i trawę o nazwie rozplenica japońska. Pogoda w tym dniu młodym ogrodnikom niezbyt sprzyjała, ale przyroda rządzi się swoimi prawami i padający w tym dniu deszcz od razu podlał rośliny. Posadzone okazy należą do bylin, czyli roślin wieloletnich zimujących w gruncie. Na wiosnę, po usunięciu obumarłych części odwdzięczą się pięknym kwitnieniem. Dodatkowo przed szkołą oraz w miejscach usuniętych drzew posadzone zostały jałowce płożące. Już jest pięknie, a będzie wspaniale tylko dbajcie o zieleń!
Projekt „Ogródek szkolny” powstał w ramach zorganizowanego i finansowanego przez Gminę Piła programu profilaktycznego „Festiwal rekreacji”. Koordynatorem działania związanego z funkcjonowaniem ogródka jest p. Julita Cieplińska – Weinstock.