Odpowiedzialność prawna nieletnich

Administrator 10 listopada 2021, 14:52

5 listopada 2021 r. klasy siódme i ósme, na próbę pedagoga szkolnego p. Małgorzaty Gracz, odwiedziły funkcjonariuszki Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Pile p. Olimpia Kubińska i p. Magdalena Szukajło. Głównym celem spotkania było zapoznanie młodzieży z najważniejszymi przepisami zawartymi w ustawie o postępowaniu w sprawach nieletnich, dotyczącymi przeciwdziałania wszelkim objawom demoralizacji i przestępczości osób nieletnich. Uczniowie dowiedzieli się jaką odpowiedzialność karną ponoszą osoby nieletnie oraz poznali konsekwencje popełniania czynów zabronionych i przestępstw. Omówione zostały również możliwe środki wychowawcze stosowane przez sąd oraz rodzaje placówek resocjalizacyjnych. Uczniowie podczas spotkania wykazywali spore zainteresowanie poruszanymi zagadnieniami, zadawali policjantkom pytania i dyskutowali. Mamy nadzieję, że uczestnictwo w spotkaniu przyczyni się do wzrostu świadomości i odpowiedzialności młodzieży za swoje zachowania.