Mamy nową czytelnię. Jak marzenie!

Administrator 20 listopada 2016, 20:12

Mamy nową czytelnię. Jak marzenie!
Z radością informuję, że 9 listopada 2016r. została oficjalnie oddana do użytku nowa czytelnia. Od kilkunastu lat biblioteka szkolna borykała się z brakiem pomieszczenia, w którym uczniowie mogliby odrobić lekcje, w ciszy i spokoju poczytać książki i przejrzeć czasopisma. Sala 001 bezpośrednio przylegająca do biblioteki szkolnej tylko sporadycznie spełniała funkcję czytelni, nie miała typowego dla tego pomieszczenia wyposażenia, ponadto odbywały się tam regularnie lekcje dla klas edukacji wczesnoszkolnej.
W roku szkolnym 2015/2016 został opracowany program „Czytelnia naszych marzeń” mający na celu organizowanie wszelkiego rodzaju przedsięwzięć, by dodatkowo zasilić szkolny fundusz na remont, wyposażenie i przekształcenie sali 001 w prawdziwą czytelnię. Organizowano kiermasze świąteczne, kiermasze ciasteczek i owoców, zbiórki makulatury i nakrętek, pozyskiwano sponsorów. Zebrane środki finansowe pozwoliły na intensywne prace remontowe już w ferie zimowe bieżącego roku. Położono panele, wymalowano ściany i założono kolorowe rolety. W sierpniu zakupiono siedziska dla dzieci, dywanik, regały biblioteczne, stół i krzesła. Uroczyste otwarcie nowej czytelni 9 listopada rozpoczęło się od przecięcia wstęgi, którego dokonały: pani dyrektor Danuta Piotrowska oraz przedstawiciel Rady Rodziców, pani Magdalena Kadur. W uroczystości uczestniczyli również uczniowie kl. 3b SP wraz wychowawczynią panią Hanną Włoch, pan Andrzej Górny oraz pani Marianna Rysiewska. Otwarcie nowej sali bibliotecznej było doskonałą okazją do wyrażenia wdzięczności wszystkim, którzy przyczynili się do pełnego sukcesu realizowanego przez bibliotekę wieloletniego przedsięwzięcia. Słowa podziękowania kieruję do wszystkich uczniów i rodziców z naszej szkoły, do czytelników i przyjaciół biblioteki. Dzięki Wam powstała tak wyjątkowa sala.
Wyrazy wdzięczności kieruję do pani Agaty Skórzyńskiej-Palacz za jej kreatywność, czas i poświęcenie w pracy z dziećmi zaangażowanymi w naszą sprawę oraz ogromną pomoc w pozyskiwaniu ofiarodawców.
Dziękuję pani Krystynie Mańkowskiej, która, dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem CREO (Wielkouchy) pozyskała dla czytelni piękne, baśniowe naklejki na ścianę.
Szczególne podziękowania kieruje do pani dyrektor Magdaleny Michalskiej oraz pani dyrektor Danuty Piotrowskiej. Bez przychylności dyrekcji Zespołu Szkół nr 1 uruchomienie czytelni byłoby niemożliwe. Dziękuję za pomoc, ogromne i życzliwe wsparcie dla naszych działań.
DZIĘKUJĘ!

Emilia Kryza