Niezwykły miś w bibliotece szkolnej

Administrator 29 listopada 2022, 17:06

Światowy Dzień Pluszowego Misia to świetna okazja, by zawitać do biblioteki szkolnej  i przypomnieć sobie o najsłynniejszych literackich misiach. Tego dnia zaproszenie do biblioteki przyjęli uczniowie klasy 1c wraz pluszowymi przyjaciółmi. W bibliotece czekał na nich opiekun czytelni – maskotka o imieniu Czytek.  Czytek na misia nie wygląda, jest orłem, ale czuje się misiem, każe się traktować jak miś, a w Dniu Pluszowego Misia oczekuje szczególnego miziania i głaskania oraz zapewnienia, że jest najwspanialszym misiem świata.

Dzieci zostały poczęstowane (przekupione) cukierkami, by nie śmiały się z Czytka i by udawały, że mają do czynienia z misiem, a nie z pluszowym drapieżnym orłem. Następnie uczniowie zapoznali się  z wyglądem i warunkami życia niedźwiedzi w naturze oraz zobaczyły kolekcję książek dostępnych w bibliotece szkolnej, w których bohaterami są różne misie, m.in. „Kubuś Puchatek”, „Miś uszatek”, „Pamiętnik Czarnego Noska” oraz poznali niezwykłą historię niedźwiadka Wojtka – żołnierza przedstawioną w książce pt. „Dziadek i niedźwiadek”.

Na zakończenie dzieci obejrzały bajkę „Miś Uszatek i farby” oraz kilkakrotnie na pożegnanie zwracały się do Czytka recytując słynny wiersz Jana Brzechwy „Proszę państwa, oto miś…”. Po takiej wizycie Czytek czuł się jak prawdziwy miś…bo jest misiem, prawda?