Muzykoterapia – zajęcia świetlicowe

Administrator 14 czerwca 2023, 21:16

„Bo to jest lina, lina, lina, która ciągle się wygina….”- piosenka o linie stanowiła motyw przewodni zajęć z muzykoterapii przeprowadzonych w świetlicy gościnnie  przez p. Sławomirę Smolarską, nauczyciela muzyki i plastyki z naszej szkoły. Poznaliśmy linę rozciągliwą oraz zabawy, które można przeprowadzać z jej użyciem. Elastyczna, połączona końcami lina może być stosowana w zajęciach gimnastycznych i rekreacyjnych. Zabawa z liną relaksuje, wpływa na grupę integrująco. Dzieciom bardzo podobały się zabawy, które zaproponowała pani Sławomira. Chętnie śpiewały nowo poznane piosenki, w rytm których tańczyły i wykonywały polecenia prowadzącej. „Lina”, „Taką chustkę mam, taką chustką gram…” i „Żeglarz”  poszerzyły propozycje świetlicowego repertuaru zabaw. Podczas zajęć było wesoło i radośnie, dzieci były zrelaksowane i zadowolone z zabawy. Świetliki dziękują za zajęcia  i polecają się na przyszłość.