Miejski Konkurs Przyrodniczy „Przyroda, Ja i Ty”

Administrator 18 maja 2018, 10:25

10 maja 2018 r. nasi drugoklasiści – Marta Baranowska, Klaudia Spendel, Eryk Kasiak i Albert Tomczyk, pod opieką p. Moniki Chmielewskiej udali się do Szkoły Podstawowej nr 5 na IX Miejski Konkurs Przyrodniczy „Przyroda, Ja i Ty”. Zadania, z którymi uczniowie się zmagali zdecydowanie nie należały do najłatwiejszych. Musieli oni wykazać się ogromną wiedzą na temat zwierząt, które żyją w różnych środowiskach – czym się żywią, jakie są ich cechy charakterystyczne. Były też pytania dotyczące roślinności, m.in. należało rozpoznać i podać nazwy drzew, z których pochodziły ich części przedstawione na zdjęciach, i wiele, wiele innych zadań, które uczniowie starali się rozwiązać jak najlepiej. Ogłoszenie wyników nastąpi 22 maja, zatem czekamy z niecierpliwością!