Klasa II b poznaje las

Administrator 13 listopada 2016, 19:34

Nasza szkoła od wielu lat współpracuje z Nadleśnictwem Zdrojowa Góra. W ramach tej współpracy klasa II b wyruszyła na spotkanie z panią Anną Kałka. Po 40 minutowym marszu dzieci wraz z opiekunami dotarły do pięknego dworku, w którym mieści się siedziba nadleśnictwa. Najpierw poznały zasady zwiedzania, oglądnęły wystawę, zadawały pytania, a następnie wysłuchały ciekawej pogadanki wprowadzającej do tematu.
Po przerwie na czystym, leśnym powietrzu wzięły udział w warsztatach plastycznych, na których wykonały makietę lasu z dostępnych materiałów. Wykład o zwierzętach lasu uzupełnił pokaz na tablicy interaktywnej. Po ciężkiej pracy należy się dobry posiłek, a taki zafundowali dzieciakom rodzice: kiełbaski. Własnoręcznie upieczone kiełbaski na ognisku, bułka i sok sprawiły, że słowom „mniam” i „pycha” nie było końca. Z nową wiedzą, posileni, wróciliśmy do szkoły spacerkiem pamiętając o zachowaniu ciszy w lesie oraz bezpieczeństwa podczas drogi.

Joanna Stawicka-Pipowska