Historia książki

Administrator 15 marca 2017, 08:48

10 marca uczniowie klas drugich, trzecich i czwartych naszej szkoły podstawowej obejrzeli w sali 112 przedstawienie pt. Historia książki przygotowane przez siedmioro uczniów klasy 4b. Opowiadało ono o tym, jak zmieniała się książka na przestrzeni wieków. Jej kolejne postacie prezentowali: jaskiniowiec Szymon usiłujący wyryć napis w księdze z kamienia, uczeń – też Szymon – zachwalający gliniane tabliczki, uczennica Ola promująca egipski wynalazek – papirus, Chińczyk Michał – wynalazca papieru, średniowieczny mnich Antoni przepisujący księgi ręcznie i ogłaszający nową epokę zapoczątkowaną wynalezieniem druku. Na koniec dwie Zuzie przekonywały widownię o tym, że książki, mimo atakującego nas świata multimediów, zawsze już będą nam towarzyszyć. Zachęcały też do czytania i przedstawiały szeroki wybór gatunków, po które mogą sięgać czytelnicy: od słowników podręczników i albumów, poprzez bajki, baśnie aż po horrory.
Aktorzy samodzielnie przygotowali kostiumy i rekwizyty do przedstawienia. Ciekawostką jest to, że prosto z Egiptu przyjechał na naszą scenę oryginalny papirus będący własnością Zuzi!
Dziękujemy niezwykle kulturalnym widzom wszystkich klas, które odwiedziły nas tego dnia.

nauczyciel języka polskiego
Kamilla Lewandowska