Gala Wolontariatu

Administrator 12 grudnia 2022, 18:57

Dnia 7 grudnia odbyła się 22 Gala zorganizowana przez Centrum Wolontariatu w Pile w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury w Pile. Tak jak w poprzednich latach Szkolne Koło Wolontariatu działające przy Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Brzechwy w Pile zgłosiło także swoją kandydaturę w celu propagowania zaangażowania się w pomoc dla drugiego człowieka wśród młodych osób, a także zachęcenia młodzieży do aktywnego wspierania wszelakich działań charytatywnych.

Pani Grażyna Dobosz, skarbnik Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu, podsumowała cały ubiegły rok, gdzie zaakcentowała oblicze wojny określiło w dużym stopniu pomoc humanitarną dla najbardziej potrzebujących.  „Ten rok znowu był wyjątkowy! Tym razem to wojna wyznaczyła działania wielu wolontariuszy. Chcemy im dzisiaj za to serdecznie podziękować” – mówiła Grażyna Dobosz podczas uroczystej Gali Wolontariatu, która odbyła się w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury.

W trakcie trwania Gali ogłoszono wyniki konkursu „Barwy Wolontariatu nad Gwdą i Notecią” i jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasze Szkolne Koło Wolontariatu pod kierunkiem Pani Eweliny Iwan – Pareckiej i Pana Bartosza Małka zostało po raz kolejny laureatem wyżej wymienionego konkursu za propagowanie wolontariatu w naszej szkole.

Wszystkim wolontariuszom za bezinteresowność, pracę na rzecz innych, poświęcenie i siłę w imieniu mieszkańców Piły podziękowała zastępca prezydenta Piły p. Beta Dudzińska.

Więcej informacji na temat wyżej wymienionego wydarzenia można znaleźć na stronie fanpage Miasta Piła 22. Gala wolontariatu. Pomoc naznaczona wojną – UM Piła (www.pila.pl) .