Subskrybuj nasz kanał YouTube

YouTube
synergia
librus

Logowanie do e-Dziennika
smog
Poziom zanieczyszczenia powietrza
w okolicy szkoły

Sprawdź !
rodo
Informacja dotycząca przetwarzania
danych osobowych

Pobierz !

Gady w szkole

Administrator 6 czerwca 2023, 08:40

2 czerwca na lekcji biologii u p. Julity Cieplińskiej-Weinstock gościliśmy dwóch przedstawicieli tej gromady. Uczennice klasy 6b Paulina Grochowska i Kamila Pawłowska przyniosły na lekcję swoich podopiecznych. Agama brodata to jaszczurka pochodząca z Australii. Swoją nazwę zawdzięcza charakterystycznej brodzie. Wbrew groźnemu wyglądowi i rozmiarom jest przyjaźnie nastawiona do człowieka i łatwa w oswojeniu. Pod opiekę Pauliny trafiła dość nietypowo. Znalazł ją jej dziadek w tartaku, gdzie wygrzewała się na pniu.

Drugi gość to gekon – Kokoska należąca do Kamili od 5 lat. Jest to gekon orzęsiony zamieszkujący lasy deszczowe Nowej Kaledonii. Kokoska uwielbia jeść banany i muchy cukrówki oraz spać w łupinie kokosa.

Ty gadzie! To określenie raczej niepochlebne. Nasi goście sprawili, że zmieniliśmy zdanie.