Finał Wojewódzki w Sztafetowych Biegach Przełajowych

Administrator 25 października 2022, 20:21

12 października 2022 r. na Hipodromie na Woli w Poznaniu odbył się Finał Wojewódzki w Sztafetowych Biegach Przełajowych w ramach XXIV Olimpiady Dzieci i Młodzieży. Przy niezwykle sprzyjającej pogodzie, sześcioosobowe zespoły rywalizowały na trudnych trasach wyścigów konnych. Nie było to jednak przeszkodą dla naszych chłopców, którzy pod opieką pana Macieja Dobosza, w roczniku 2010 i młodsi zdobyli znakomite, lecz nie lubiane przez sportowców IV miejsce. Julian Grzegorczyk, Adrian Grudzień, Tomasz Buła (5a), Marcel Kropski (5c), Michał Olechnowicz (6a) i Iwan Werhun (7a) – to skład zespołu.

W roczniku 2008-2009 trasa była jeszcze trudniejsza i o wiele dłuższa, bo mierzyła 1200 metrów. Chłopcy dali z siebie wszystko. Bartłomiej Pich, Nikodem Kończak, Miłosz Wróblewski, Filip Rysiewski (8a), Aleksander Dryka (8b) i  Jakub Lenkiewicz (8c) na 38 sklasyfikowanych zespołów zajęli 23 miejsce.