Subskrybuj nasz kanał YouTube

YouTube
synergia
librus

Logowanie do e-Dziennika
smog
Poziom zanieczyszczenia powietrza
w okolicy szkoły

Sprawdź !
rodo
Informacja dotycząca przetwarzania
danych osobowych

Pobierz !

Festyn Matematycznej codzienności

Administrator 15 grudnia 2016, 14:50

8 grudnia w naszej szkole odbyło się podsumowanie projektu matematycznego. Śmiechu i zabawy było co nie miara. Uczniowie gimnazjum, uczestnicy projektu, prezentowali to, czego nauczyli się w ciągu ostatnich kilku miesięcy na zajęciach związanych z realizacją projektu „Matematyczna codzienność”. Na stoiskach uczniowie i nauczyciele mogli zmierzyć się z zadaniami logicznymi, konstrukcyjnymi i typowo matematycznymi. Nie dla wszystkich te zadania okazały się proste, ale każdy za swój wysiłek intelektualny mógł otrzymać drobny upominek. Obsługą tych stanowisk zajmowali się: Dominika Lindenau, Kornel Rysiewski, Julia Grudzień, Kacper Paczyński, Luiza Drozdowicz, Maria Michalska, Izabela Kiżewska, Kajetan Klocek, Olgierd Józefek, Natalia Szczerba, Julia Szmidt, Michał Hłuchyj z klasy 3B. Na uczestników festynu czekało również pyszne smoothie, owoce i ciasteczka, które przygotowywały i podawały uczennice Zespołu Szkół Gastronomicznych w Pile oraz Patrycja Szatanik i Julia Flakiewicz z klasy 3B. Można było również przekonać się ile kalorii kryją różne potrawy. Na festynie prezentowane były zagadnienia związane z symetrią, prezentację przygotował Dawid Ślebioda z klasy 3B. Uczniowie mogli zobaczyć na żywo, jak powstają symetryczne mandale, które wykonywała Monika Paczewska, mogli również oddać się w ręce Kingi Cieślak – która malowała na twarzach symetryczne, kolorowe wzory – uczennic Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Pile. Kolejną atrakcją były pokazy origami. Stanowisko to przyciągało wielu amatorów tej sztuki. Pokaz prowadzili Lidia Kościerska z klasy 3 D i Kacper Kozłowski z klasy 1B.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udaną zabawę.

K. Mazurek
A. Skórzyńska-Palacz