Festiwal Sztuki

Administrator 15 maja 2018, 21:08

Festiwal Sztuki odbywał się w naszej szkole w dniach 7 – 09 maja 2018 r. Na jego program złożyły się różnorodne działania artystyczne pt. „Mam Talent” oraz dwudniowy Teatr Młodych”. Uczniowie klasy drugiej 2B gimnazjum pokazali swoim młodszym koleżankom i kolegom z klas szóstych i siódmych cztery etiudy teatralne spośród przygotowywanych jedenastu. Do występów przymierzali się oni prawie pół roku pisząc scenariusze, tworząc plakaty, kostiumy i scenografię a przede wszystkim wcielając się w grane przez siebie postacie. Zaciekawiona widownia miała okazję zobaczyć „Zaduszki” według drugiej części „Dziadów” A. Mickiewicza, „Dusigrosza” zainspirowanego „Skąpcem” Moliera, „Maliny Śmierci” powstałe na bazie „Balladyny” J. Słowackiego i „Trzech Braci” czyli „Trzech Budrysów” A. Mickiewicza. W rewanżu dwie grupy uczniów z klasy 7b pokazały gimnazjalistom co potrafią – przedstawili „Wyrzutka” (Brzydkie Kaczątko” J.H. Andersena), „Romana i Julię” (Romeo i Julia” Szekspira) i wreszcie „Horego Piotera” („Harry Potter” J.K. Rowling) . Był to prawdziwy pokaz uzdolnień, możliwości twórczych, artystycznych i organizacyjnych, a także świetna zabawa. Występom towarzyszyła wystawa plakatów, kostiumów i lalek teatralnych oraz tekstów literackich (w tym scenariuszy).