Administrator 27 września 2019, 18:25

“Jeden język ustawia Cię w korytarzu życia.
Dwa języki otwierają każde drzwi po drodze.”
Frank Smith

26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków. Z tej okazji, uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wzięcia udziału w dwóch konkursach organizowanych przez p. Joannę Jarugę.
Pierwszy z nich polegał na opracowaniu i wykonaniu plakatu prezentującego informacje na temat wybranego kraju anglojęzycznego. Liczne prace konkursowe były oryginalne, pomysłowe i kolorowe, a ich wykonawcy wykazali się kreatywnością, talentem i dużą wiedzą, którą mieli okazję poszerzyć i wzbogacić. Za najpiękniejsze prace uznano plakat Zofii Bakoń (5e) prezentujący Wielką Brytanię, Wieżę World Trade Center w wykonaniu Szymona Kopcia (4a) oraz piękny plakat Alana Chmielewskiego (5b). Wyróżniono również prace Hanny Kulczak (1b), Michała Szmydta (5b) oraz Julii Zander (5b).
Drugi konkurs polegał na rozwiązaniu interaktywnego quizu na platformie Kahoot, dotyczącego wiedzy o krajach angielskiego obszaru językowego. Pytania dotyczyły historii, geografii a także kultury tych krajów. Największą wiedzą wykazał się Aleksander Szatanik (8b). Drugie miejsce zajął Nikodem Banaś (5b), a trzecie Julia Tomaszewska (8b).
Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników konkursu!