Dzień Patrona – zajęcia edukacyjne

Administrator 12 kwietnia 2024, 15:00

11 kwietnia 2024 r. pani Agnieszka Zühlke-Pufahl i pani Anna Czechowicz wspólnie ze swoimi uczniami z klas 2a i 2b przygotowali dla swoich koleżanek i kolegów zajęcia edukacyjne, których tematem był patron naszej szkoły – Jan Brzechwa.

Widownię przywitała Nadia Parecka (2a), która wykonała układ taneczny do piosenki „Witajcie w naszej bajce”. Następnie p. Agnieszka Zühlke-Pufahl zapoznała uczniów z biografią Jana Brzechwy i jego utworami. Wiersz „Na straganie” zaprezentowała klasa 2a. Piosenkę „Na wyspach Bergamutach” zaśpiewały Dominika Nowak i Zuzanna Wiśniewska (2a), a wiersz „Żaba” wyrecytował Bartosz Kamiński (2a). Klasa 2b zaśpiewała piosenkę „Kaczka – dziwaczka”. Występy uczniów przerywały quizy dotyczące twórczości poety. Na koniec p. Anna Czechowicz zaprosiła wszystkich uczniów do wspólnego, radosnego i wiosennego tańca. Talent teatralny, doskonałe umiejętności aktorskie i zaangażowanie uczniów klas 2a i 2b zapewniły widzom niezapomniane wrażenia i dobrą zabawę.

Dzięki uprzejmości pani Emilii Kryzy w sali, gdzie odbyły się zajęcia, powstał kącik dotyczący twórczości Jana Brzechwy. Dzieci mogły zapoznać się z utworami naszego patrona. Dodatkowo w holu edukacji wczesnoszkolnej, przy sali nr 5, powstała gazetka prezentująca prace uczniów ukazujące wybrane utwory naszego patrona.