Dzień Marchewki

Administrator 6 kwietnia 2022, 11:31

Dzień Marchewki (International Carrot Day) powstał w 2003 roku. Wieść o tym prozdrowotnym święcie dość szybko rozprzestrzeniła się na cały świat. Dotarło ono m. in. do Francji, Szwecji, Włoch, Rosji, Japonii, Australii i Wielkiej Brytanii, Polski. Jego celem jest szerzenie wiedzy na temat tego pomarańczowego warzywa i jego wspaniałych właściwościach.

Dzień Marchewki przypada 4 kwietnia. W trosce o zdrowie naszych uczniów, my również zorganizowaliśmy Dzień Marchewki.  Celem tego dnia było promowanie zdrowego stylu życia i uświadamianie dzieciom znaczenia spożywania warzyw dla zdrowia. Wśród społeczności szkolnej królował oczywiście kolor pomarańczowy, a słodkie marchewki rozdawali od samego rana przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.