Dzień Języka Ojczystego w naszej szkole

Administrator 26 lutego 2019, 13:15

21 lutego 2019 r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji w naszej szkole odbyły się okolicznościowe lekcje poświęcone poprawnej polszczyźnie. Każda z nauczycielek języka polskiego przeprowadziła dyktando, a także quiz polegający na wybraniu prawidłowej formy spośród podanych. Jak się okazało, niewielu z nas wie, jak zapisać słowa i wyrażenia takie, jak: gdzieniegdzie, w okamgnieniu, nicnierobienie, nie wiadomo skąd, wpółżywy czy ni stąd, ni zowąd.
W holu szkoły można było podziwiać także prace konkursowe przygotowane przez uczniów naszej szkoły – są to przepięknie i bardzo pomysłowo wykonane plakaty i lapbooki na temat języka polskiego. Mottem wystawy stały się słowa pisarza Wiesława Myśliwskiego: „Jakie słowa, takie rzeczy, zdarzenia myśli, wyobrażenia, sny i wszystko, nawet na samym dnie człowieka. Byle jakie słowa, to byle jaki człowiek, byle jaki świat, byle jaki nawet Bóg”. Zachęcamy do refleksji nad językiem, nie tylko z okazji Dnia Języka Ojczystego.