Dzieło Kolędników Misyjnych

Administrator 21 stycznia 2018, 19:28

Dzieci ze szkolnego Koła Misyjnego w tym roku po raz pierwszy wzięły udział w ogólnopolskim Dziele Kolędników Misyjnych. Związane jest ono z Papieskimi Dziełami Misyjnymi Dzieci. To przedsięwzięcie polegające na modlitwie w intencji Misji, poznawaniu tematów związanych z misjami oraz kolędowaniu na rzecz dzieci z krajów misyjnych – w tym roku były to Syria i Liban.

W niedzielę, 7 stycznia 2018 r. w kościele św. Jana Bosko nastąpiło rozesłanie kolędników. Samo kolędowanie odbyło się 12 stycznia i 13 stycznia 2018 r. Dzieci kolędowały na terenie parafii św. Jana Bosko w dwóch grupach pod opieką kat. Ewy Koniec.

Kolędnicy Misyjni pozostawiali w domach pamiątkę w postaci otwartych dłoni. „ Symbol ten nawiązuje do gestu przekazywania znaku pokoju i gotowości do braterskiej pomocy. Misjonarz nigdy nie zaciska dłoni w pięść, ale wyciąga je otwarte ku drugiemu człowiekowi.”

Dziękujemy wszystkim, którzy otworzyli domy i serca na potrzeby dzieci. Dziękujemy również samym kolędnikom i ich rodzicom, którzy włączyli się w to dzieło.