Diecezjalny Konkurs Wiedzy Religijnej

Administrator 11 marca 2021, 11:15

Już od wielu lat w marcu, nasza szkoła gościła uczestników Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej dla szkół podstawowych, etap rejonowy. Jednak w tym roku z powodu z pandemii przybrał on formę on-line. Temat przewodni tegorocznej edycji nawiązuje
do drugiego etapu programu duszpasterskiego dla Kościoła katolickiego w Polsce Zgromadzeni na świętej wieczerzy, którego zasadniczy cel to pogłębienie znaczenia tajemnicy Eucharystii jako centrum życia chrześcijańskiego.
10 marca 2021 r., wśród uczestników konkursu znaleźli się również uczniowie naszej szkoły: Amelia i Robert z klasy 7b. Zadaniem uczestników, było rozwiązanie testu składającego się z zadań otwartych i zamkniętych, aby uzyskać jak największą liczbę punktów, zapewniających wzięcie udziału w finale, który odbędzie się w Koszalinie.