„Cztery pory roku” – podsumowanie świetlicowych zajęć plastycznych

Administrator 14 czerwca 2023, 21:13

Świetlicowe zajęcia plastyczne podsumowujące rok szkolny 2022/2023 poświęcone były pracy z tkaniną. Wykorzystaliśmy między innymi resztki materiału do rolet, aby przedstawić wszystkie pory roku, które towarzyszyły nam w czasie całorocznych artystycznych dokonań.  Materiał okazał się trudny do cięcia i naklejania, ponieważ był sztywny i mało plastyczny, jednak kreatywność dzieci sprawiła, że się obronił i powstały bardzo ciekawe i inspirujące prace, które zatytułowaliśmy „Cztery pory roku”. Pomysł formy pracy zaczerpnięty został z jednego z konkursów plastycznych, do którego się przygotowujemy sprawdzając nasze możliwości. Zajęcia prowadzone były przez p. Iwonę Starkowską, a dzieci systematycznie biorące w nich udział oprócz satysfakcji z wykonanych prac i efektywnie spędzonego czasu, otrzymały pochwały pisemne do dziennika za całoroczne zaangażowanie i kreatywność.