„Cukiernicze cuda dla Ukrainy”

Administrator 9 marca 2022, 17:00

W poniedziałkowy poranek 7 marca 2022 roku od samego rana unosił się w naszej szkole przesłodki zapach ciast i rozmaitych wypieków a to wszystko dzięki otwartości serca naszych wspaniałych uczniów i ich cudownych rodziców, którzy wykorzystując swój wolny czas w weekend przygotowali niesamowite cukiernicze cuda na cel charytatywny.
Szkolne Koło Wolontariatu pod kierunkiem Pani Krystyny Mańkowskiej oraz Pani Eweliny Iwan – Pareckiej zorganizowało akcję charytatywną. Wyżej wymieniona akcja miała na celu wesprzeć młodzież, która zawita w progi naszej szkoły aby nie zabrakło im najpotrzebniejszych rzeczy w procesie kształcenia w naszej placówce.
Kiermasz cukierniczych wypieków oraz towarzyszące mu równolegle stanowisko z kiermaszem rozmaitości, przyciągnął tłumy łasuchów i poszukiwaczy perełek. Odzew przerósł nasze najśmielsze oczekiwania udało się sprzedać ponad 40 blach ciast i innych słodkości. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym a akcję pieczenia oraz sprzedaży. Wierzymy, że dobro wraca.
To dzięki Państwu ofiarności na kiermaszu udało się nam zebrać 2214,70 złotych. Powyższa kwota zostanie przeznaczona w następujący sposób: 1200 złotych zostanie przekazana na pomoc doraźną uczniom z Ukrainy w naszej szkole, a 1014,70 złotych ofiarowana będzie na zakup produktów dla niemowląt z Ukrainy, w tym mleczko modyfikowane, pampersy, chusteczki nawilżające i dania dla niemowląt. Wyżej wymienione produkty przekazane będą osobom przebywającym na terenie Ukrainy.
Z całego serduszka chcemy podziękować za waszą otwartość i hojność wszystkim uczniom oraz im Rodzicom a także wszystkich zaangażowanych w akcję charytatywną, których nie sposób wymieć jesteście wspaniali.